Joachim von Ribbentrop

6. června 2009 v 19:51 | Eliška |  Nacističtí pohlaváři
Joachim von Ribbentrop byl německý politik a ministr zahraničí.

přichází na svět 30. dubna roku 1893 v německém městě Wesel v rodině armádního důstojníka.
V mládí Ribbentrop studuje ve Švýcarsku, nějaký čas pak tráví ve Velké Británii a ve Francii, ve 13 letech měl ambice stát se houslovým virtuosem. Věnoval se i sportu a žurnalistice.Po studiích Ribbentrop pracuje nějaký čas jako úředník, krátce před první světovou válkou pak žije ve Spojených státech amerických,kde působí jako zástupce brémské bavlnářské firm. Žije i v Kanadě.
http://hitler-adolf.wz.cz/img/fotogalerie/ribbentrop1.jpg


První světovou válku Joachim von Ribbentrop tráví v řadách německé armády
(za své vojenské schopnosti je oceněn Železným křížem), v roce 1917 je pak Ribbentrop vážně zraněn.
Po válce se Joachim von Ribbentrop živí jako obchodník (především obchoduje s vínem
).
V r.1925 adoptovánvzdálenou tetou Gertrudou von Ribbentrop, čímž získal šlechtický predikát. Svatba s dcerou koňakového krále Heckella mu otevřela cestu do vysoké společnosti.

Do politiky Joachim von Ribbentrop vstupuje v roce 1932, kdy se stává členem Hitlerovy NSDAP (1. května) - v nacistické straně Ribbentrop dosahuje rychle těch nejvyšších postů a stává se jedním z nejbližších Hitlerových spolupracovníků (zároveň i jedním z těch nejoddanějších).

Po nástupu A. Hitlera k moci se stává Ribbentrop vůdcovým pověřencem a zvláštním vyslancem pro zahraniční oblast, v roce 1934 je Joachim von Ribbentrop jmenován zvláštním komisařem Říšské vlády pro odzbrojení (je přitom zařazen jako velvyslanec, podléhající ministerstvu zahraničních věcí) - v těchto svých postech pak Ribbentrop působí do roku 1936, kdy se stává německým velvyslancem ve Velké Británii.

V roce 1938 se Joachim von Ribbentrop dostává do nejvyšší politiky, když se 4. února (1938) stává německým ministrem zahraničních věcí (nahrazuje v této funkci K. von Neuratha) - jako německý ministr zahraniční pak Ribbentrop v roce 1939 podepíše za Německo tzv. Ocelový pakt s mussoliniovskou (viz Mussolini, Benito) Itálií, ve stejném roce pak podepíše za Německo i tzv. sovětsko-německý pakt v Moskvě (pakt Ribbentrop-Molotov), kterým jsou vymezeny sféry vlivu
obou mocností ve střední Evropě - Sovětský svaz krátce nato okupuje Pobaltí a část Polska, na zbylou část Polska pak zaútočí v září roku 1939 německé jednotky.
27. září roku 1940 Německo Ribbentropovým prostřednictvím uzavírá válečné spojenectví s Japonskem a Itálií.

Během samotné druhé světové války Joachim von Ribbentrop stále více ustupuje do pozadí (německým ministrem zahraniční je nicméně až do jejího konce), po smrti A. Hitlera a neúspěšném pokusu o získání vládního místa v kabinetu Hitlerova nástupce K. Dönitze, se pak Ribbentrop stahuje do ústraní; po německé kapitulace se Ribbentrop ještě celý měsíc uniká zatčení, nicméně v červnu roku 1945 je v Hamburku spojeneckými jednotkami zatčen a převezen do Norimberku, kde se stává jedním ze souzených válečných zločinců během tzv. Norimberského procesu - rozhodnutím soudu je pak Ribbentrop odsouzen 1.října k trestu smrti.
Joachim von Ribbentrop je popraven 16. října roku 1946 v Norimberku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama