Ruský historik Kovaljov: 2. světovou zahájilo Polsko

6. června 2009 v 16:31 | LuKe
Ano, takovouto informaci poskytlo před několika dny ruské ministerstvo obrany na svých webových stránkách. Tento článek je však dnes už asi smazán. Obsahovala to stať článku, který napsal ruský historik Kovaljova. Ten má název "Výmysly a falzifikace v hodnocení role SSSR v předvečer a na počátku druhé světové války." Hitlerovy požadavky označuje za "naprosto umírněné". Tento historik tvrdí, že druhou světovou válku nerozpoutal Adolf Hitler, ale Polsko, a to odmítnutím německých požadavků začlenit město Gdaňsk do Německa a vybudovat exteritoriální dálnici a železnici jako koridor spojující Východní Prusko s Německem.


"Všichni, kteří nepředpojatě studovali dějiny druhé světové války, vědí, že začala kvůli odmítnutí Polska uspokojit německé požadavky," tvrdí ve stati plukovník Sergej Kovaljov.

V článku se lze dočíst i ospravedlnění paktu Ruska s Německem, že poté co Varšava odmítla podstoupit opodstatněné německé nároky, Stalinovi nezbylo nic jiného, než uzavřít s Hitlerem pakt o neútočení a aby tak zajistil bezpečnost a obranu Ruska. Ovšem kdo zná trochu Polsko-ruské vztahy, tak si domyslí, že Stalin chtěl spíše zničit tolik nenáviděné poláky.

Ovšem ruský deník Vremja novostěj tyto pokusy obvinit Polsko z rozpoutání války jsou jen dalším projevem cynického ruského vztahu k historii. Současně deník upozornil, že v Německu za podobné snahy zlehčovat německou vinu za rozpoutání války a ospravedlňovat Hitlerův režim hrozí přísné tresty.

Kdo má znalosti Ruštiny, tak si může přečíst originální ruské vydání na ruském serveru Ministerstva obrany. - TADY KLIKNOUT

Ps. pro ty kdo přecejenom ruštinu neovládají, bych doporučil zkopírovat si text do Překladače textů od společnosti Google. Sice to není doslovní a vysoce kvalitní překlad, ale přesto si dobře přečtete o co se ve zprávě Kovaljova jedná. Náš blog možná později dodá překlad tohoto článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama