Dopomohlo Hitlerovi k moci Longinovo kopí?

4. srpna 2009 v 13:53 | Eliška
Longinovo kopí. Kopí Osudu. Jedna z nejposvátnějších křesťanských relikvií.
Jistě není mnoho z vás,kdo by o něm aspoň neslyšel.

Pro ty,kteří přece jenom neví,o co jde,menší vysvětlení: Po přibití Ježíše Krista na kříž k němu přistupuje římský voják Gaius Cassius,později spíše známý pod jménem Longinus a vráží mu do boku hrot kopí. Údajně tak naplňuje staré proroctví o příchodu židovského spasitele. V biblickém Janově evangeliu je psáno. "Stalo se pak to,aby se naplnilo písmo: Kost žádná jeho nebude zlámána." Díky kopí tedy krátí Kristova muka a vojáci mu nemusí lámat kosti tak,jako jeho spoluodsouzencům.

Díky tomu,že na kopí zůstala krev Krista,má pak tato relikvie přinášet magickou ochranu a neomezenou moc svému majiteli.
Jeho údajnými majiteli byli: Konstantin I., Justinián I.,Karel I. Veliký, Friedrich I. Barbarossa a údajně i český král a německý císař Karel IV.
Žeby něco na pověstech o síle kopí bylo něco pravdy? Když se podíváme na všechny ty muže,kteří měli kopí vlastnit,zjistíme,že u všech během jejich vlády jejich říše vzkvétala,rozrůstala se a téměř ve všech bitvách zvítězili...
Ale i to může být jenom shoda náhod.

Zpátky k Hitlerovi. Ten byl tím to kopí na počátku 20.století fascinovám tak moc,že se na kopí chodí pravidelně dívat do vídeňského muzea Hofburg,neboť věří,že zbraň představuje symbol neomezené moci a velkolepé budoucnosti. "Pomalu jsem začal chápat mocnou přítomnost čehosi v něm,stejný velkolepý pocit,jaký jsem měl ve výjimečných momentech,kdy jsem si uvědomoval velkou budoucnost,která mě čeká..." prohlašuje prý Hitler ve spojitosti s Longinovým kopím.
I toto kopí je údajně jednou z příčin,proč Hitler rozpoutává 2.světovou válku! Rozhodl se právě ve vídeňském muzeu pro svůj šílený plán ovládnutí světa? Podle některých názorů je kpí jedním z důvodů,proč Hitler v březnu 1938 nechává obsadit Rakousko.
Může to být pravda? Faktem je,že Hitler má k obsazení Rakouska i prozaičtější důvody jako je strategická poloha a hospodářství. Čím to ale je,že po jeho obsazení a tedy i potenciálním získání kopí,stoupá jeho hvězda strmě vzhůru a jeho vojska obsazují Československo,Polsko,Francii a další země? Že by pouhou strategií a dobrým vojskem?
Po získání kopí,prý uloženého na Hitlerů příkaz po většinu 2.světové války v Norimberku,ovládne diktátor téměř celou Evropu. S údajně magickým hrotem je prý spojena i Vůdcova smrt.
Přibližně v době,kdy prý kopí padne do rukou spojeneckých vojs,páchá Hitler ve svém bunkru sebevraždu.
Proč je kopí tak úzce spojeno s osudy mnoha významných osobností,kteří zkměnili dějiny světa? Jeho příběh začíná u Krista - Spasitele a končí u Hitlera,kterého noho lidí označuje za Antikrista. Uzavírá se tím magický kruh okolo kopí nebo na něj čeká další majitel,který bude chtít změnit svět?
Jestli je pravda,to co je tady napsané,to už nechám na vás...
zdrojem jsou moje myšlenky a Enigma


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pecka Pecka | Web | 7. srpna 2009 v 11:58 | Reagovat

Doporučuji přečíst:
Trevor Ravenscroft
Kopí osudu

:) Pěkná knížka.Kdyžtak na facebooku..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama