Adolf Hitler a výroky o přírodních zákonech

21. září 2009 v 6:36 | LuKe |  Hitlerovy výroky
Příroda nás vždy učí, že se řídí zásadou výběru: že vítězství patří silným a slabí musí jít ke stěně. Co nás učí, se nám může zdát kruté, protože se to týká nás osobně nebo jsme byli vychováni k nezájmu jejích zákonů, ale je to přesto nezbytné, pokud chceme dosáhnout vyšší stupeň žití. Příroda neví nic o úvahách humanismu, který říká, že slabé musí být za každou cenu chráněny a zachovány i na úkor silných. Příroda nevidí pro slabost žádné ospravedlňující důvody, naopak, slabost si zaslouží odvržení.
Hitler v roce 1944 skupině kadetů


Země se bude točit dál, ať už zahyne tygr, který zaútočil na člověka, nebo člověk podlehne tygrovi. Silnější se prosadí. Takový je a vždy bude zákon přírody.
Vůdců hlavní stan, 23.9.1941

Kdo je vinen, pokud kočka požírá myš; myš nebo kočka? Myš, ta přece žádné kočce nikdy neublížila ...
Vůdců hlavní stan, 1. - 2.12.1941

Žádná myšlenka nemůže překonat předpoklady pro bytí a existenci lidstva, protože tato myšlenka sama vychází pouze od lidí. Bez lidí není myšlenky na tomto světě. Tím je myšlenka jako taková vždy podmíněna existencí lidstva a tím také zákonů, které vytvářejí předpoklady této jeho existence.
Mein Kampf, I. svazek, 11. Kapitola

Člověk ještě nikdy v ničem přírodu nepřekonal, ale jen se pokusil zachytit nebo vyzdvihnout ten či onen malý cíp jejího ohromného bezbřehého roucha věčných záhad a tajemství. Ve skutečnosti nevynalezl pravdu, ale všechno jen objevuje, přírodu neovládá, ale na základě znalostí jednotlivých přírodních zákonů jen stává pánem nad jinými živočichy, kterým toto poznání právě chybí.
Mein Kampf, I. svazek, 11. kapitola

Snažím se dosáhnout stavu, kdy by každý jednotlivec věděl, že žije a umírá pro zachování druhu. Naším úkolem je vychovat člověka tak, aby byli hodní největších poct, pokud mimořádně přispějí k zachování života druhu.
Berlín, 13.12.1941

Tato planeta již kroužila vesmírem několik milionů let bez lidí a jednoho krásného dne se to také může zopakovat, pokud si člověk neuvědomí, že za svoji vyšší existenci nevděčí několika šibnutým ideologiím, nýbrž poznatkům neúprosných přírodních zákonů a jejich bezohlednému uplatnění.
Mein Kampf, I. svazek, 11. Kapitola

... Židovsky drzá a stejně tak hloupá námitka moderních pacifistů, totiž "že člověk zdolává přírodu!" Miliony lidí bezmyšlenkovitě kecají o tomto židovském nesmysle a ještě si přitom namlouvají, že oni sami určitým způsobem představují tyto zdolavače přírody. Přitom nemají k dispozici žádnou jinou zbraň než myšlenku, která je tak mizerná, že si pod ní skutečně nikdo nedokáže vůbec nic představit.
Mein Kampf, I. svazek, 11. kapitola

Jedno je jisté: změnit [přírodní zákony] nejde. I když si vezmete život, vrátíte se zpět do Přírody jako látka i jako duch a duše. Ropucha neví, čím byla dříve, a my to o sobě také nevíme. Proto si říkám, že jediné, co můžeme dělat, je zkoumat zákony Přírody, abychom se nestavěli proti nim ... Pokud chci věřit nějakému božskému přikázání, je to jediné: zachování druhu.
Není správné příliš přeceňovat život jednotlivce: kdyby byl jeho život tak veledůležitý nezahynul by. Mucha naklade miliony vajíček a všechny zemřeou; ale: mouchy zůstávají! Zachované nemusí být vypracovány poznání, ale podstata krve, z níž poznání pochází.
Vůdců hlavní stan, 1. - 2.12.1941ps. můj překlad ze slovenštiny
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama