Adolf Hitler a výroky o životním boji

21. září 2009 v 15:46 | LuKe |  Hitlerovy výroky
Upřímně můj názor je, že v některých filozofických úvahách má pravdu. Až půjde na tomhle světě opravdu do tuhého, přežijou jen ti nejsilnější a nejbojovnější.

Kdo chce žít, ať bojuje, a kdo nechce bojovat v tomto světě věčného zápasu, ten si život nezaslouží.
Mein Kampf, I. svazek, 11. kapitola

Stejně jako velké zvířecí druhy pravěku musely ustoupit jiným a zamkli beze zbytku, stejně tak musí ustoupit i člověk, pokud mu chybí určitá síla, která mu umožňuje nalézt zbraně nutné pro jeho sebezáchovy.
Adolf Hitler, Mein Kampf, II. svazek, 2. kapitola

V podstatě jsem dobrák a nerad někoho vidím trpět a nikomu nechci působit bolest. Ale když si uvědomím, že naše rasa je ohrožena, pak namísto citů nastoupí ledově chladný rozum: vidím pouze oběti, které by si vyžádala budoucnost, pokud bychom nepřinesly oběti dnes.
Vůdců hlavní stan, 25. - 26.9.1941


Pokud se někdo o něco pokusí a uspěje, právo na to mu přizná celý svět.
Vůdců hlavní stan, 23.9.1941

Pánbůh vrhne masy lidí na Zemi a pak se musí každý starat o sebe ... Z toho plyne jediný závěr: zvítězí silnější. To je přece ten nejrozumnější řád; pokud by tomu bylo obráceně, nevzniklo by nic, jen chaos. Když se nepřizpůsobí přírodním zákonům a neprosadí právem silnějšího, tak nás jednoho dne sežere divoká zvěř a později sežere divokou zvěř hmyz a nakonec zůstanou mikroby.
Vůdců hlavní stan, 23.9.1941

Život je krutý. Zrození, bytí, zánik - vždy je to zabíjení. Vše, co se narodí, musí zemřít, ať už v důsledku nemoci, nehody nebo války, skončí to stejně. Ale ti, kterým zasadila rány válka, se mohou utěšovat, že svou oběť přinesli na oltář budoucnosti národa.
Vůdců hlavní stan, noc z 19. k 20.8.1941

Všechen život musí být vykoupen krví. Začíná to porodem. Když někdo řekne, že se mu takový život nelíbí, mohu mu jedině poradit, aby si ho vzal. Pokud se k němu staví takto, bude každý den zažívat nové obavy. Ale nač být pesimistou? Život má přece i mnoho krásných okamžiků. Proč se jejich nedržet! Optimista má tvůrčí síly. Ale každému skutku musí předcházet víra.
Ve vlaku do Berlína, 28. - 29.1.1942

Mnoho velkých mužů se narodilo jako šesté, sedmé dítě! Když zabiju člověka, vím, jaká je to ztráta. Ale co zabiju omezením porodnosti, nevím. Člověk, jehož zabijem před narozením, je věčnou hádankou. Války vedou k velké porodosti. Jsou poučením, že nelze propadat omylu a spokojit se s jedním dítětem.
Vůdců hlavní stan, noc z 19. k 20.8.1941

Že tento svět bude jednou vystaven nejtěžším bojům o bytí lidstva, o tom nelze pochybovat. Nakonec zvítězí náruživost sebezáchovy. Pod ní se tzv.. humanita, směs hlouposti, zbabělosti a domýšlivě mudrlantstva roztaje jako sníh na březnovém slunci. Ve věčném boji lidstvo vyrostlo, a jen věčným mírem zaniká.
Mein Kampf, I. svazek, 4. kapitola
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama