Hitlerovi výroky o kouření a výživě

21. září 2009 v 20:35 | LuKe |  Hitlerovy výroky

Výživa

Když dítěti předložíte maso či koláč či jablko, nikdy nesáhne po mase. Je to přežitek! Dítě nikdy nezačne pít ani pivo, ani víno, nikdy nezačne kouřit, pokud to neuvidí u dospělých! Spotřeba masa poklesne automaticky, jakmile budeme předkládat více zeleniny a když si každý bude moci vegetariánskou stravu dovolit. Myslím, že člověk začal jíst maso poté, co ho k tomu donutila nouze doby ledové.
Vlčí doupě, 22.1.1942

Když jsem byl mladý, lékaři říkali, že člověk musí jíst maso, jinak bude mít slabé kosti. To není pravda!
Vůdcův hlavní stan, 28. - 29.12.1941

Čerstvý vzduch je nejlepší forma výživy.

Tím, že člověk podrobuje svou výživu nejprve chemickému procesu, vznikají civilizační onemocnění, onemocnění, které pocházejí z usmrcených životů. Nyní se průměrná délka života opět zvyšuje a to navzdory naší civilizaci. Opět jsme zavedli syrovou stravu. Surová strava byla revoluce! Nevěřím, že olej získaný z uhlí je stejně dobrý jako olej olivový; lépe bude, pokud uměle získaný olej použijeme na udržování své krásy jako mýdlo a tak dále.
Vůdcův hlavní stan, 5.11.1941

Kouření

Předtím, než odejdu do důchodu, přikážu, aby všechny cigaretové balíčky, které se prodávají v Evropě, měli na sobě v plamenný písmenech vyryta slova: "Nebezpečí, tabákový kouř zabíjí! Nebezpečí: rakovina! "

Není správné si myslet, že voják v poli nemůže žít bez kouření. Bylo chybou tehdejšího armádního vedení, že se na začátku války zavedl denní příděl kuřivo pro každého vojáka. Nyní se s tím přestat nedá. Ale ihned po skončení války se s tím skoncuje. Potřebujeme devizy na lepší věci než dovoz jedu. Začnu s mládeží, je třeba jim říct, aby si nebrali příklad ze starých, že to jde i bez toho!
Vlčí doupě, 11. - 12.3.1942

Dnes chápu Goetheho, který jednou řekl: kouření patří k těm nejodpornější věcem! Jasné, když někdo žije životem spořádaného občana, je jedno, jestli kouří nebo ne.
Vlkodlak, 1.9.1942

Ve Vídni se mi dlouho dařilo velmi špatně! Měsíce jsem neměl nic teplého v ústech. Žil jsem na mléce a suchém chlebu, ale denně jsem vydával třináct krejcarů na cigarety, denně jsem vykouřit dvacet pět až čtyřicet cigaret! Jeden krejcar měl tehdy pro mě větší cenu než dnes deset tisíc marek. Až jednou mě napadlo: co kdyby sis za těch třináct krejcarů místo cigaret koupil máslo na chleba, to je pět krejcarů, a ještě by ti i něco zůstalo! Hodil jsem cigarety do Dunaje a víc jsem už kouřit nezačal.
Vlčí doupě, 11. - 12.3.1942

Pokud přijdu do lokálu, kde se kouří, tak do hodiny a půl chytím rýmu. Bakterie se vrhnou na moje tělo, kouř je podporuje, v teple se jim daří skvěle!
Vlčí doupě, 22.1.1942


http://sk.metapedia.org/w/images/4/42/Anti_fajciarsky_plagat_Hitler.gif
Plakát z kampaně proti kouření, iniciované Adolfem Hitlerem. Šlo o první kampaň tohoto druhu na světě.

ps. můj překlad ze slovenštiny
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama