Hitlerovi výroky o přírodě, kriminalitě a národním socialismu

21. září 2009 v 20:18 | LuKe |  Hitlerovy výroky
Národní socialismus

Podstatou národněsocialistického učení je organizování lidí bez ohledu na jejich společenský původ. Je jasné, že dědičné geny rodin, které po generace vykonávali službu veřejnosti, mají dobrý základ. Bylo chybou bolševických orgií, že vyvraždili inteligenci. Ale na druhé straně nelze trpět, aby jedna vrstva říkala: to můžeme dělat jen my!
Vůdcův hlavní stan, noc z 27. k 28.7.1941

Co lid dokáže pod správným vedením, jsme viděli: má možnosti jak dobré, tak špatné. Úkolem národního socialismu je neochvějně usilovat o stále nové rozvíjení dobrých sil lidu.
Vůdcův hlavní stan, 21.9.1941

Podle přirozeného práva by měl být vůdce lidu tím nejlepším.
Vůdcův hlavní stan, 11.11.1941


Kriminalita

Nejhorší je, když dáte podsvětí příležitost, aby se spojilo. Žádný právník, žádný duchovní, žádný politik neudělá z takového člena zločinecké bandy užitečného příslušníka lidské společnosti.
Vůdcův hlavní stan, 5.11.1941

Právníci nechápu, že za výjimečného stavu platí jiné zákony. (...) Ročně zmizí beze stopy dva tisíce osob, většinou jako oběti zločinů proti mravnosti. Obecně se ví, že to mají na svědomí někteří recidivisté, ale právníci je hýčkají a po nějaké době je znovu propustí na svobodu. Tito podlidi jsou podhoubí při podvracení státu.
Vůdcův hlavní stan, noc z 14. k 15.9.1941

Právník nedomýšlí praktické důsledky použití zákonů! Ale zločinec zná praxi justice, na její znalosti zakládá své akcie.
Vlčí doupě, 8.2.1942

Příroda

Do hor nechodím jen kvůli kráse krajiny. Hory podněcují fantazii, zapomenu na všední starosti a hned vím: takto je to lepší, správně, to povede k úspěchu. V noci se často celé hodiny dívám z okna ložnice na hory, pak mi je všechno jasné. (...)
Když jsme poprvé kandidovali ve volbách, byl problém získat mandáty; mohly se dostat jen větší strany. Žádný mimořádný koncept předvolebního boje mě nenapadal. A tak jsem vyšlápl do hor. Další ráno, o čtvrté, o páté, jsem byl nahoře a hned jsem věděl, jak to udělat.
Vlčí doupě, noc z 2. na 3.1.1942

Takový deštivý den v Berchtesgadenu je něco nádherného. (...) Ano, hory jsou vůbec to nejkrásnější, co existuje. Byly dny, kdy mi bylo do pláče, vždy když jsem byl mimo Berchtesgadenu. Pokud můžeme zabránit tomu, aby byly údolími natažené dráty vysokého napětí a v nich vystavěné lanovky, je to krásné. Cestu, to ještě snesu, ale lanovka není nic pěkného!
Vlčí doupě, 9.2.1942

ps. můj překlad ze slovenštiny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama