Hitlerovi výroky o ženách

22. září 2009 v 14:41 | LuKe |  Hitlerovy výroky
O ženách se říká, že nejsou tvůrčí. Ale existovala jedna velká žena a mě štve, že muži nejsou spravedliví. Angelika Kaufmanová patřila k nejlepším malířům; její vskutku velcí současníci ji obdivovali.
Vlčí doupě, noc z 15. k 16.1.1942

Člověk musí být rád, když má dívka v sobě něco příjemného! Není nic krásnější, než takovou mladou vychovat. Dívka v osmnácti, dvaceti letech je tvárná jako vosk. Muž má vtisknout dívce svou pečeť. Žena také nechce nic jiného!
Vlčí doupě, noc z 25. k 26.1.1942

Jaké krásné ženy jsou na světě! Jednou jsme seděli u radnici v Brémách. Najednou přišla žena: opravdu jsme si mysleli, že se otevřel Olymp! Zářící krása!
Vlčí doupě, noc z 25. k 26.1.1942


Rád jsem pobýval v domě "U tří dívek", vždy tam byly krásné ženy, pro mě to bylo nádherné, jedna z nich byla vyslovená kráska, ostatní byly velmi milé.
Vlčí doupě, noc z 16. k 17.1.1942

V hotele Bavorský dvůr jsem jednou byl na slavnosti, které se zúčastnilo mnoho krásných žen, zdobených klenoty a brilianty. Pak vstoupila žena, tak krásná, že všechny ostatní zastínila. Šperky neměla žádné: byla to paní Hanfstaenglová. U Erny Hanfstaenglové jsem potom potkal Mary Stuckovú. Tři ženy, jedna krásnější než druhá - to byl obrázek. Také jako mladý ve Vídni jsem potkal mnoho krásných žen.
Vlčí doupě, noc z 25. k 26.1.1942

Ženská v politice je pro mě něco odporné. Zcela nesnesitelné však je, když se jedná o vojenské záležitosti! (...) Muž, který křičí, není nic příjemného, ale ještě horší je to u ženy: čím více žena křičí, tím má pisklavější hlas!
Vlčí doupě, 26.1.1942

Pocit sounáležitosti se společenstvím také hraje určitou roli. Když chybí muž, tak se žena přimkne k jinému společenství. Cílem musí být, aby se dívka vdala; ale kdyby měla zakrnět jako stará panna, je lepší, aby měla dítě. Příroda se houby stará o to, zda dříve bylo učiněno prohlášení v přítomnosti svědků! Příroda chce, aby žena měla dítě; mnohé ženy onemocní, pokud neporodí dítě. (...) Ano: je tisíckrát lepší mít dítě, a tím i smysl života jako skormútene odejít ze světa.
Vůdcův hlavní stan, 25.10.1941

Dávám ženám stejná práva co mužům; ale nemyslím si, že znamenají pro jednoho totéž co pro druhého. Žena je životním partnerem muže. Neměla by být zatížena úkoly, na které je stvořen muž. Ale v případě, že se žena nevydá - a takových je v Německu mnoho vzhledem k nedostatku mužů - má právo zajistit si svůj život stejně jako muž.
Adolf Hitler, Paris Soir, 26. leden 1936

Čím je muž k ženě galantnější, tím více jí brání, aby se pletli do věcí, které jí nepřísluší. Vše, co souvisí s bojem a krví, je výhradně mužskou záležitostí; musí nést ty nejtěžší důsledky. K mnoha věcem je třeba povolat ženy, protože mají více praktického důvtipu. Například při zařizování bytu. Paní profesorka Troostová ovládá využití barev v interiéru jako málokterý muž.
Vlčí doupě, 26.1.1942

Žena dokáže milovat mnohem hlouběji než muž! (...) Sňatky založené na sexu se snadno rozpadnou: sex se dá najít všude!
Vlčí doupě, noc z 10. k 11.3.1942
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama