Osobní závěť Adolfa Hitlera

10. září 2009 v 21:05 | Eliška |  Hitlerovy závěti
"I když jsem nezvažoval to, že bych mohl přijmout odpovědnost za uzavření manželství, nyní jsem rozhodnutý, že před koncem mého pozemského života uzavřu sňatek s dívkou, která po mnoha letech věrného přátelství se mnou setrvala dobrovolně a svobodně v obloženém městě, aby sdílela osud se mnou. Zcela svobodně jde jako má manželka se mnou vstříc smrti. To nám vynahradí to, co jsme oba ztratili v době mého úřadování.

Všechno hodnotné v mém vlastnictví odkazuji straně. Jestliže strana nebude existovat, tak jde všechno ve prospěch státu, jestliže bude stát taky zničen, toto rozhodnutí nebude podstatné.
Moje obrazy, které se nashromáždily v průběhu let, se nikdy nesmí použít pro soukromě účely, ale jen pro rozšíření galerie v mém rodném městě Linz na Donau.
Doufám, že tyto příkazy budou náležitě splněny.

Jako mého vykonavatele poslední vůle jmenuji mého největšího druha Martina Borgmanna, mého sekretáře, který mi po mnoha let pomáhal při mé práci. On dostává plnou legální pravomoc učinit všechna rozhodnutí. On má povolení odstranit všechno, co má sentimentální hodnotu, ochraňovat mé bratry a sestry, matku mé manželky a mé věrné spolupracovníky.
Já a má manželka - abychom unikli kapitulaci a následné ostudě - jsme si vybrali dobrovolnou smrt. Moje přání je být spálen na místě, kde jsem pobýval větší část mého 12-ti letého úřadování a práce pro můj lid."

Sepsáno v Berlíně 29. Dubna 1945, 04:00
Podepsán: Adolf Hitler
Podepsáni svědkové:
Dr. Joseph Goebbels
Martin Bormann
Colonel Nicholaus von Below


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama