Údajné IQ některých nacistických pohlavárů

10. září 2009 v 16:19 | Eliška |  Ostatní aneb co se jinam nevešlo
předem podotýkám,že tyhle informace jsou NEPODLOŽENÉ,tudíž
je docela možné,že IQ bylo daným nacistickým pohlavárům "upraveno".
Výzkum dělal židovský psycholog G. Gilbert (viz jeho Norimberský deník), v případě Rudolfa Hesse šlo o pouze odhad nepodložený testy. Ostatní se ochotně zapojili, ostatně šlo o zajímé vytržení ze stereotyp pobytu vě věznici. Mám za to, že je tam i nějaký přepočet vzhledem k věku, nejlepších výsledků tak údajně dosáhl Arthur Seyss-Inquart.
Takže upozorňuji,že tohle nejsou informace na 100% pravdivé!!!

Nejnovější kampaň společnosti Člověk v tísni je v tomto směru pouze další z řady kampaní, které se snaží dokázat, že myšlenky nacionálního socialismu může vyznávat pouze člověk z rozvrácené rodiny, s nedostatkem inteligence a se sklonem k alkoholismu. Není to nic nového. Vzpomeňme si na propagandu spojenců z dob druhé světové války. V britských propagandistických filmech bylo nezřídka tvrzeno, že mozek německého vojáka není schopen myslet tak rychle jako mozek vojáka britského. Němečtí vůdci byli vykreslováni ve stejném světle, ve kterém se dnes ocitáme my.


Pro mnohé by bylo jistě překvapující, že se v řadách NSDAP nacházelo velké množství schopných vědců a umělců. Ráda bych zde na závěr uvedl měření, které provedli po válce lékaři inkvizičního tribunálu v Norimberku. Jsou zde uvedeny údaje o výši IQ vězňů. Pouze podotýkám, že IQ 130 je v ČR hranicí pro přijetí do sdružení Mensa. Uvedeného IQ dosahují pouze 2% lidí.

Hjalmar Schacht IQ 143 - Arthur Seyss-Inquart IQ 141 - Hermann Göring IQ 138 - Karl Dönitz IQ 138 - Franz von Papen IQ 134 - Erich Räder IQ 134 - Dr. Hans Frank IQ 130 - Hans Fritsche IQ 130 - Baldur von Schirach IQ 130 - Joachim von Ribbentropp IQ 129 - Wilhelm Keitel IQ 129 - Albert Speer IQ 128 - Alfred Jodl IQ 127 - Alfred Rosenberg IQ 127 - Constantin von Neurath IQ 125 - Walter Funk IQ 124 - Wilhelm Frick IQ 124 - Rudolf Hess IQ 120 - Fritz Sauckel IQ 118 - Ernst Kaltenbrunner IQ 113 - Julius Streicher IQ 106

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama