Angelika Maria Raubal,řečená Geli

28. října 2009 v 18:53 | Eliška |  Hitler a jeho život, ženy...
Angelika Maria "Geli" Raubal (4. červen 1908 - 19. září 1931) byla neteř Adolfa Hitlera. Narodila se v Rakouském Linci jako druhé dítě a zároveň nejstraší dcera Lea Rauba staršího a Hitlerovi nevlastní sestry Angely Raubal. Údajně byla Hilerovou milenkou.

http://i86.photobucket.com/albums/k94/rappin4Tay/geli_raubal.jpg


Hermann Göring později svému obhájci během Norimberkého procesu řekl,že její sebevražedná smrt Hitlera velmi zasáhla a navždy změnila jeho pohled na svět a lidi.

Gelinin otec zemřel,když jí byly dva roky. Angela se tedy stala vdovou. Geli se s Hilerem setkává poprvé v roce 1923 ve vězení v Landesbergu,kde si odpykává trest za nepovedený puč. Geli je jeho charismatickou osobností velmi okouzlena.

http://www.elporvenir.com.mx/upload/foto/18/5/5/Hitler%20y%20sobrina.jpg

Když Hiler pobýval ve Vídni, okouzlená Geli tam studovala medicínu a podařilo se jí přesvědčit matku,aby mohla pobývat o svého o 40 let staršího strýce. V té době jí bylo 19 let. Hitler jí dokonce kreslí akty.

http://www.defence.co.kr/bbs/data/history5/Geli%20Raubal%20as%20model%20for%20Hitler.jpg

Otázkou zůstává,zda Geli jela se ke svémus trýci stěhovala skutečně jenom kvůli škole. V Mnichově se totiž začání tajně rozvíjet její románek s Hitlerovým šoférem, Emilem Mauricem,jehož poznala už při návštěvě Hitlera ve vězení. Maurice je Hitlerův nejlepší přítel,který mu dokonce smí tykat,je jeho tajemníkem a prvním inspektorem SS.
Když však Hitler románek zjistí,okamžitě Emila vyhodí.To se už píše rok 1928. Zvláštní ale je,že po Geliině smrti se jejich přátelství obnoví. Dva roky před smrtí, má Hitler údajně na stole postavené dvě fotografie: své matky a Mauriceho. Maurice po válce dokonce stejně jako Göring tvrdí,že Hitler Geli velmi miloval,proto je zvláštní,že náklonnost k ní jí nikdy nedokázal projevit.

Po druhé světové válce, její bratranec, William Patrick Hitler popsal svůj dojem z Geli, když ji potkal v Obersalzbergu:
"Geli vypadá spíš jako dítě, než jako už vyspělá dívka. Měla velký přirozený šarm. Obvykle se obešela bez klobouku a nosila civilní oblečení, skládané sukně a bílé halenky. Zdobila se šperky,kromě zlata i svastikou, kterou jí daroval její strýc Adolf, kterému řákala strýček Alf."
Führer je do temperamentní dívky s plavými vlnitými vlasy a jasným hlasem skutečně zamilován. Začíná ji vodit do společnosti a postupem času se jí nechávat doprovázet. Bere ji i na své sídlo v městečku Obersalzberg,které povýšil na druhé nejvyšší,hned po Berlínu. Hitler je však velmi žárlivý,proto ji nechává neustále sledovat. Když se mu podaří tedy zpřetrhat veškeré kontakty Geli s Mauricem,ze strachu,že by se něco podobného mohlo opakovat,nechává svůj luxusní byt v Mnichově sledovat,kdykoli je mimo. Tímto úkolem pověří důstojníka SA, Wilhelma Stockera. Mezi ním a Geli prý ale vzniká tiché přátelství.
Z dochovaných informací je zřejmé,že Geli přijala v byte nejednu pánskou návštěvu. Stocker však Hitlerovi nikdy neprozradí, co Geli dělala nebo kam a s kým chodila. Je mu údajně líto mladé dívky, kterou Hitler vězní ve zlaté kleci. Zda měl obavy o čest neteře nebo pověst starostlivého strýčka,či že skutečně v tom byla jenom žárlivost,se už nedovíme. Jisté ale je,že v dopise adresovaném svému příteli Heinrichu Hoffmanovi píše, že Geli skutečně miluje a že si ji chce vzít.
Přesto však dál Geli drží v bytě,nepovoluje ji žádné přátele,nesmí se s nikým stýkat, pokud to strýc neví předem. Nemá tedy žádný osobní život.

http://www.fpp.co.uk/Hitler/images/Geli_Raubal.jpg


Zamilovaný Hitler údajně září štěstím. Ale ze strany Geli se spíše neož lásku jedná o okouzlení z moci,kterou Führer má. Může stát po boku vůdce,kterému říká strýček Alf a který jí hýčká a rozmazluje. Je ochotna udělat cokoli proto,aby nepřišla o postavení Vůdcovy chráněnky. Přesto,že se urputně snažía,by ji jiná žena nevystrnadila,zřejmě se jí to nedaří. V tu dobu totiž Hitlera okouzluje 15-letá Henry Hoffman. Ovšem když se ve fotografickém ateliéru setkává ze 17-letou asistentkou Evou Braunovou,je oheň na střeše.
Hitlerovy matejnický scény teď v bytě střídají žárlivé výlevy Geli.Ačkoli v okolí Vůdce je mnoho žen,cítí,že Eva Braunová ji skutečně ohrožuje. Hitler se s Evou začíná tajně stýkat a její pozornost si kupuje drobnými dárečky. Geli se snaží vymanit se z jeho moci. Odjíždí do Vídně studovat zpěv a začít svobodně žít. To se však nelíbí Hitlerovi. Přestože je už patrné,že Eva Geli nahradí,stále chce mít nad Geli dohled. O odjezdu z Mnichova nechce ani slyšet a tak hádky sjou v bytě čím dál víc častější.

http://www.germaniainternational.com/images/image14.jpg

Smrt

Sousedé uvedli,že jeden den byla Geli veselá a druhý den už mrtvá. Podezřelé je,že když spáchala sebevraždu,nenechala žádný dopis na rozloučenou. Jediný nalezený dopis,byl adresován kamarádce do Vídně:" Až přijedu do Vídně- doufám,že brzy- pojedeme do Semmringu a.." zde dopis končí. Také Angelinin bratr Leo tvrdí, že den před smrtí byla Geli šťastná.

19. září 1931 ráno však najdou Geli v mnichovském bytě s prostřelenou plicí. Její smrt byla určena jako sebevražda,jelikož dveře od pokoje byly zavřené zevnitř.
Okamžitě se vyrojili různé spekulace ohledně její smrti. Lidé říkali,že ji Hitler zabila sám,jelikož chtěla jet do Vídně a tam se zasnoubit s malířem židovského původu,což pro Hitlera bylo nemyslitelné. Další možností byla,že Geli se zastřelila kvůli vztahu Hitlera s Evou Braun. Pak je ještě možné,že Geli se zabila nešťastnou náhodou,jelikož kvůli obraně ji Hitler nechával v bytě revolver Walther.

Když došlo ke Geliině smrti,byli všichni pracovníci shodou okolností mimo dům,kromě neslyšícího Frau Dachs.

Ovšam docela možnou příčinou její smrti mohl být říšský vůdce SS a šéf Gestapa Heinrich Himmler. Nebylo tajemstvím,že Geli opravdu neměl rád. Podle zprávy měla Geli na těl mnoho pohmožděnin a další zranění,což nasvědčuje hádce a následné rvačce. Další z možností důvodu smrti Geli je totiž těhotenství. Údajně měla být těhotná s Hitlerem,což bylo dost nepohodlné. Nejspíš ale byla těhotná s židovským malířem.

Když se její smrt dostane na stůl bavorskému ministru spravedlnosti Franzu Gürtnerovi,smete to jako sebevraždu.Jistě nepatřim mezi ty,kteří by chtěli mít oplétačky kvli smrti Hilerovy bývalé milenky.

Geli je pohřeba na hlavním hřbitově ve Vídni.
http://segundaguerra.org/wp-content/gallery/hitler-geli/1227608726.jpg

Účinky na Hitlera

Hitler se o Geliině smrti dozvědě až když se vrátil druhý den odpoledne z přednáškového turné v Norimberku. Hitler dokonce chtěl spáchat sebevražu u Tegern jezera,což mu nakonec Himmler rozmluvil. Nechal pak do své ložnice přinést bustu Geli.

Hitler se kvůli smrti Geli stal vegetariánem. Údajně mu maso připomínal mrtvolu Geli,kterou viděl. Vyjímku tvořili játrové knedlíčky.
Časem ho dokonce bavilo sledovat,jak reagují jeho hosté na jeho poznámky ohledně jejich masožravosti. Vždy pak začal mluvit o pokrytectví.

Ale velký účinnek na Hitlera byl ten,že skutečně po její smrti Hitler přestal znát soucit.Po její smrti se tak změnil,že ho nepoznávali ani ostatní.

Film


V roce 1944 americký propagandistický film Hitler Gang Raubal zobrazuje její sebevraždu jako důsledek, že byla znásilněna Hitlerem (neexistují žádné důkazy, že se to opravdu stalo).V roce 2003 v TV seriálu Hitler: Vzestup zla je zobrazen její vztah mezi ní a Hitlerem, byť krátce. V sérii Raubal ztvárňje Jena Malone. V roce 2005 v televizním filmu Uncle Adolf ji hraje Elaine Cassidy.

http://wwwimage.cbs.com/specials/rise_of_evil/cast/images/spe_hitler_people_bios_raubal_photo.jpg 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jaja jaja | 25. září 2016 v 22:28 | Reagovat

hitler byl o devatenáct let starší, né o 40...

2 Davidnig Davidnig | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 15:20 | Reagovat

new bern internal medicine  <a href=https://oxycontin.tribalpages.com>buy oxycontin 80 mg</a>  metabolism pills for women

3 Clarkunums Clarkunums | E-mail | Web | 11. září 2017 v 14:46 | Reagovat

where can i get a birth control prescription  <a href=http://adolonta.mex.tl>donde comprar adolonta sin receta</a>  promotion codes for drugstore

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama