Göringovo sídlo: Carinhall (+fotografie I.)

25. října 2009 v 11:49 | LuKe
Hermann Göring si liboval v pohádkovém přepychu a okázalosti. Göringa nic nezastavilo v jeho velikášství, s kterým si od začátku své politické kariéry budoval a rozšiřoval nedaleko Berlína své sídlo, pojmenované po své první manželce CARINHALL. Toto sídlo bylo věrným obrazem svého stavitele, okázale pompézní, přebujelých rozměrů, naplněné uměleckými skvosty z celé Evropy. Hermann v okolí svého zámečku pořádal i lovecké hony.

Göring si potrpěl na různé dary a dárky, jimiž byl zahrnován při každé příležitosti, a byl do deskový obraz Cranacha od města Kolín nad Rýnem až po luxusní jachtu Carin II, kterou mu věnoval koncern AEG. Paradoxně tato vášeň zachránila část unikátních památek, jež byly evakuovány z kláštera Monte Casino německými výsadkáři, těsně před jeho totální likvidací americkým bombardováním.

Ve své rezidenci zažil Herman Göring nálet spojeneckých bombardérů, které na přelomu let 1943-44 již pronikaly hluboko do německého vnitrozemí. Proto v průběhu války vybudoval v Carinhallu i podzemní bunkr. Ve své residenci měl dokonce i živého lva.

image18.jpg picture by Luke631_2009


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama