Hitler pořád žije v San Diegu... a další konspirační teorie - spíše pro zasmání

18. října 2009 v 20:54 | Eliška
Zpráva, že Hitlerova lebka patřila ženě, rozvířila okamžitě nejrůznější konspirační teorie.

Přežil Hitler druhou světovou válku nebo ne? Uprchl z Německa za oceán? Tyto a další otázky se čas od času ozývají i přesto, že druhá světová válka skončila už před 64 lety.

A dá se očekávat, že poté, co se ukázalo, že "Hitlerova" lebka patřila ženě, budou zastánci konspiračních teorií ještě hlasitější. Proto přinášíme přehled těch nejznámějších tak, jak je otiskl britský Telegraph.


1. Hitler unikl ponorkou do Argentiny

Několik nacistických pohlavárů včetně Adolfa Eichmanna nebo Josefa Mengeleho prokazatelně uniklo do Argentiny. A připlutí dvojice německých ponorek do země několik týdnů po konci války rozvířilo spekulace, zda mezi pasažéry nebyl i sám Vůdce. Ponorky označené U-530 a U-977 se v argentinských vodách vzdaly v červenci a srpnu 1945.

2. Hitler unikl na Antarktidu

Konspirační teorie počítají s tím, že byl Hitler po pádu Berlína propašován na palubu ponorky. Jedna z nich potom tvrdí, že ponorka odvezla Hitlera na tajnou vojenskou základnu v Antarktidě. Tu spojenci našlli v padesátých letech a zničili jaderným útokem.

Tahle teorie má ale tři vážné trhliny. Němci nikdy neměli na Antarktidě vojenskou základnu, ponorka by nikdy nedosáhla pevniny přes masy ledu a atomové testy v roce 1958 byly provedeny v atmosféře a tisíce kilometrů od Antarktidy.

3. Vůdce uprchl raketou na Měsíc

Tohle je místo, kde konspirátoři úplně ztrácejí kontakt s realitou. To, že bylo Německo technologicky napřed před Spojenci inspirovalo některé k tomu, aby věřili tomu, že Němci poprvé pokořili hranice vesmíru. Prý i navázali kontakt s mimozemšťany a američtí a ruští kosmonauti vzlétli do vesmíru už v padesátých letech a na Měsíci bydleli v německé základně.

4. Hitler je živ a zdráv dodnes

Tohle je vtípek populární v okolí San Diega. Na zdejší vojenské základně je totiž kasárna, která při pohledu zvrchu vypadá jako hákový kříž. Americké námořnictvo před dvěma roky slíbilo, že za stovky tisíc dolarů budovu přestaví.

Adolf Hitler

zdrojem je Tn.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama