Jediné video s Annou Frankovou se objevilo na veřejnosti

5. října 2009 v 19:21 | Eliška
Na internetu se objevil videozáznam s nejznámější dětskou obětí holocaustu Annou Frankovou. Vůbec jediné video zachycuje dívku rok předtím, než se její rodina začala skrývat, aby unikla koncentračnímu táboru.

Necelé půl minuty dlouhé video zveřejnilo Muzeum Anny Frankové. Černobílý snímek pochází z 22. července 1941. Anna se na něm vyklání z okna druhé patra domu v Amsterdamu, kde s rodinou žila.


Video bylo pořízeno ve svatební den Anniny sousedky a dívka sleduje příjezd novomanželů. Na snímku se objeví jen na okamžik.
Anna Franková
//<![CDATA[ var data_185967 = [{ alt : "Anna Franková ", description :"Anna Franková ", author : { author : "", authorUrl :"", source : "ČTK/AP", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.ctk.cz" }, small : {url:"http://media.novinky.cz/596/185967-top_foto2-3urjd.jpg"}, big : { url:"http://media.novinky.cz/596/185967-original1-3urjd.jpg", width:800, height:1007 } }]; //]]>
Manželský pár stále v Nizozemsku žije a záznam daroval otci Frankové Ottovi v padesátých letech.

Franková se s rodinou a čtyřmi dalšími židovskými přáteli za války ukrývala před nacisty v amsterdamském bytě až do zatčení v roce 1944. Po prozrazení neznámou osobou je Němci poslali do koncentračních táborů v Osvětimi a Belsenu. Anna zemřela na tyfus krátce před koncem války a jen pár dní po smrti sestry Margot.

Jako jediný z rodiny přežil otec Frankové, který se zasadil o zveřejnění Annina deníku a o jeho proslavení po celém světě.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama