Bičování

6. listopadu 2009 v 21:20 | Eliška |  Mučení
Bičování, neboli mrskání, byl trest, široce používaný od starověku až do dnešních dob.
Ve starověku židé odsuzovali k bičování za trest při porušení obřadních předpisů či za zločin proti mravnosti. Odsouzený mohl dostat maximálně 40 ran, přičemž trest nebyl považován za společensky potupný a ponižující. Bičování bylo prováděno v synagoze.

http://muceni.7x.cz/image/12114413


V průběhu bičování byly trestanému předčítány texty ze Starého zákona. Samotný průběh bičování sledoval vždy soudce, bičovaný ležel na zemi na břiše. Židé používali hůl či prut, později i bič, ten se časem rozdělil na tři řemeny, proto odsouzenec dostával maximálně třináct ran. Bičování se rovněž používalo v různých formách, novými nástroji jako devítiocasá kočka nebo tradiční bič. Bičování bylo založeno jako trest, který neznamená mrzačení (nenávratné poškozování těla). To však neznamená, že je to trest méně nepříjemný, protože u biče člověk mohl dostat 39 ran, které byly způsobeny hluboce a do krve. Další formy byly potom takzvané plané biče, které měly na konci veliké ostré předměty.Pro trvalou bolest se do ran sypala i sůl (takováto rána působí nositeli bolest i 3 týdny).
Bičování bylo původně vymyšleno jako trest, který neznamená trvalé zmrzačení. Rány na zádech sice znamenají estetické zohyzdění, ale člověk po uzdravení mohl normálně fungovat.

Bičování se též používá při jedné z forem spankingu, sadomasochistické sexuální praktiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama