Další druhy mučení II.

8. listopadu 2009 v 20:39 | Eliška |  Mučení
Ježek - Válec, který byl opatřen tupými ostny. Mučedníkovo tělo na něm bylo popotahováno nahoru, a dolů

Španělský kozel - Zařízení, které mělo stejnou funkčnost jako palečnice, ale dávali se do nich palce u nohou ale i rukou. Následně byly stejným způsobem drceny.

Stolice - Dřevěná židle, která byla opatřena opět tupými ostny. Něco jako elektrické křeslo, ke kterému vás připoutali, ale museli jste si chtě nechtě sednout na ony ostny..


Podmořská čepice - Byla systém železných řetězů, který se upevňoval na hlavu a utahováním způsoboval fyzická muka. Důležité ale je, že tlak byl dáván na lebku tak, že nedošlo k jejímu rozdrcení (tím mluvím o LEBCE - v té je mozek - nikoliv o čelistech...). Alespoň vidíte jak mohou být lidé vynalézaví co se týče likvidace druhého...

Šroub na kotníky - Dal by se lehce označit jako drtič kloubů a to je jeho asi nejpřesnější název významu. Ano, sloužil k drcení kloubů na nohou...

Žíněné šňůry - Způsobovaly bolest zařezáváním se do kůže. Takový novodobý bič až na to, že se utahovali kolem těla mučeného, nemrskalo se s nimi jako s bičem.

Alsaská bota - Rozhodně jsou extravagantní a pravděpodobně jedinečné klády. Jejich funkcí je pevně sevřít nohy vyslýchaného a připoutat ho k dalšímu zločinci. Pravděpodobně pochází ze 16. - 17. století z Francie.

Norimberská panna - Původ označení tohoto mučidla pochází zřejmě z Norimberku a název panna dostal podle podoby bavorské dívky.
Odsouzený k tomuto trestu byl zavřen do tohoto sarkofágu, kde byly naraženy velice silné, hrubé hřeby, kterými se propíchlo tělo nešťastníka. Rozmistění bodlin nebylo náhodné - propíchaly sice tělo na různých místech, ale nezasáhly životně důležité orgány, proto byla oběť naživu ještě velice dlouho.
První svědectví pochází z roku 1515, kdy byl tento trest uložen jednomu padělateli, který v sarkofágu zůstal tři dny v šílených mukách.

Pás cudnosti - Pás cudnosti pro ženy sloužil podle tradice k tomu, aby manželky rytířů nebyly nevěrné, zatímco jejich muži se vydávali na křížové výpravy. Pás cudnosti se však dal nosit pouze několik dní, neboť poté ženy podléhaly infekcím kvůli odřeninám ze železných částí pásu, a také to bylo zhoršeno tím, že se nemohly umýt.

http://kacatko.files.wordpress.com/2007/11/pas-cudnosti.jpg

Mužský pás cudnost - Tato divná "drobnůstka" byla nedávno objevena v jedné turistické lokalitě. Nevíme, zda se jedná o výmysl řemeslníka, který ji vyrobil, anebo zda opravdu byla v minulosti používána. V každém případě nám připadalo zajímavé, abychom vám ji ukázali, a také správné vůči ženskému pohlaví, vzhledem k tomu, co muselo být vytrpěno díky tomuto nástroji.

http://kacatko.files.wordpress.com/2007/11/muzsky-pas-cudnosti.jpg

Pila - O použití tohoto nástroje není moc, co říci. Bolestivá, strašná smrt, kterou pila způsobovala, byla snad nejhorší ze všech, horší než upálení. Skládá se z obyčejné pily ze dřeva pro čtyři ruce, kterou byl odsouzený, postaven hlavou dolů, řezán tak dlouho, dokud nebyl rozpůlen. Tato bizarní pozice nebyla náhodná. Způsobovala větší nával krve do mozku, což zabraňovalo ztrátě vědomí, a tak byla oběť při vědomí velice dlouho.
Pila byla používána pro různé zločiny, zvláště však pro homosexuály a čarodějnice.

Železná holínka - Tyto holínky byly vybaveny šroubovacím systémem, který vyvolával hrozný, stupňující se tlak na holeň obviněného a současně neumožňoval mučenému zůstat ve vzpřímené poloze.
Odsouzenci bývali také nuceni chodit a je snadné si představit jejich utrpení. V Itálii je velmi rozšířen mezi chuligány výraz "zpřerážím ti nohy". Před mnoha lety toto bylo vykováváno systematicky a legálně posvěceno…

Lavice na natahování - Jeden z nejčastějších a nejpoužívanějších nástrojů.Tento nástroj byl v mučírnách všudypřítomný a byl užíván bez rozdílu všemi evropskými národy. Jednalo se v podstatě o velký stůl s nohami nebo bez nich, na kterém byl odsouzený položen s horními a dolními končetinami upevněnými v kládách.
Takto znehybněný mohl být natahován za velikých bolestí, někdy až do úplného roztrhání svalů. Ozubené válce nebývaly u všech lavic tohoto druhu, ale pouze u nejrafinovanějších modelů. Někdy kat řezal do těla odsouzeného, aby dosáhl rychlejšího vysílení svalové hmoty.
Poté, co byl odsouzený připoután k této lavici, mohl být pohodlně mučen kleštěmi na roztrhání prsních bradavek nebo jiných citlivých částí, popřípadě mučen pomocí neblaze proslulých žhavých želez.

Španělské lechtání - Toto zařízení, velikosti lidské ruky, bylo používáno k tomu, aby roztrhalo na cáry maso oběti a aby obnažilo kosti na všech místech těla: ve tváři, na břiše, na zádech, na kloubech, na hýždích, na prsou.
http://kacatko.files.wordpress.com/2007/11/spanelske-lechtani.jpg?w=129&h=98

Drtič hlavy - Tento nástroj patřil mezi velice populární. Nejprve sloužil k usmrcování, později i jako nástroj inkvizice.
Princip drtiče spočívá v tom, že byla brada oběti položena na podstavec ze dřeva či želena a poté byla pomocí šroubu utahována hlava. Jako první se rozdrtily zubní lůžka, čelisti, nakonec začala vytékat mozková hmota skrze lebku.
V zemích Latinské Ameriky se dokonce i dnes používá podobný nástroj, jen je vnitřek vyložen jemnou tkaninou, která nezanechává stopy na těle oběti.

Inkvizitorská židle - Inkvizitorská židle byla užívána ve Střední Evropě až do roku 1846 během "řádných" vyšetřovacích řízení. Obviněný byl na ni nahý posazen tak, aby při sebemenším pohybu ostré bodliny mohly proniknout do masa.
Trest byl prodlužován na mnoho hodin, a kat často zdůrazňoval utrpení i tím, že tloukl oběť do údů, používal kleště, šrouby a drtiče prstů, nebo jiné nástroje.
Židle měly různé rozměry, rozličné tvary a variace podle fantasie.
Ovšem všechny byly vybavené hřeby a pouty nebo jiným ústrojem, aby oběť držely nehybnou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama