Ilse Koch

5. listopadu 2009 v 20:14 | Eliška |  Ostatní osobnosti
Ilse Koch, nar Ilse Köhler (22 září, 1906 - 1.září, 1967), byla manželka Karl Koch, velitel koncentračních táborů Buchenwald 1937 - 1941 a Majdanek 1941 - 1943.
Pozornost upoutala hlavně svojí brutálností a sadistickými choutkami. Byla obviněna ze sbírání suvenýrů z lidské kůže,na kterých byla většinou nějaká tetování.
Měla různé přezdívky,jako např. Čarodějnice z Buchenwaldu, Buchenwaldská stvůra či Děvka z Buchenwaldu.
http://baau.clan.su/_nw/0/18727.gif

Životopis

Ilse Koch se za svobodna jmenovala Ilse Kohler a narodila se 22. března 1906 v Drážďanech.
Narodila se do rodiny továrního mistra a na základní škole ji popisovali jako zvořilé a šťastné dítě. V patnácti šla studovat učetnictví,takže později,v době kdy se ještě ekonomika nevzpamatovala z 1.světové války, pracovala jako úřednice v učetnictví.
V roce 1932 se stala členkou nacistické strany. Přes kamarády z SS a SA se seznámila se svým budou cím manželem,Karlem Otto Kochem,to se psal rok 1934. O dva roky později si ho vzala.
Koch udělal za války kariéru jako velitel koncentračního tábora Buchenwald.

Její "spanilá jízda" ale začala už roku 1936, když pracovala jako dozorkyně a sekretářka v koncentračním táboře Sachsenhausen. Ještě v témže roce odešla ze Sachsenhausenu do Buchenwaldu, ovšem už ne jako dozorkyně, ale jako manželka velitele.
Tvrdilo se,že je tam díky vlivu svého manžela. Právě tady začala s mučením vězňů. Za její sexuální výstřelky byla později udána nacistickým úřadům.
V roce 1940 nechala postavit krytou sportovní arénu,která stála více než 250 000 marek,vše převzaté z majetků vězňů.

Nicméně roku 1941 se stala Oberaufseherin - jakousi hlavní dozorkyní, velitekou všech dozorkyň v táboře (moc jich ale nebylo).V té době se její manžel stal velitelem tábora Majdanek. O dva roky později byl však její manžel zatčen a obviněn ze zpronevěry a dalších zločinů, čímž jeho kariéra velitele skončila. Krátce nato, v dubnu roku 1945, byl Koch popraven. Ilse ale v táboře zůstala a měla poměr s táborovým lékařem Waldemarem Hovenem. Po poměrně zdlouhavém procesu také byla osvobozena a uznána nevinnou ze zločinu zpronevěry.

V roce 1944 se počet vězeňkyň přicházejících do Buchenwaldu zvyšoval, takže i Ilse Koch mohla rozšiřovat svou působnost. Její moc byla tehdy prakticky neomezená, čehož tato žena, údajně pschopatická sadistka a nymfomanka, hojně využívala k neskutečnému týrání vězňů i vězeňkyň. Právě ona si na svých objížďkách táborem (milovala jízdu na koni a nechala si dokonce postavit svou jízdárnu) vybírala tetované vězně a z jejich kůže si nechala dělat stínítka na lampu. Jídelní stůl si údajně zdobila hlavami vězňů a vyprávělo se o tom, že vlastní speciální bič s žiletkami, který používá na těhotné ženy.
http://blig.ig.com.br/marcios77/files/2009/07/ilse_koch.jpg

Někdy ke konci roku 1944 a počátkem roku 1945 byla poslána úřady do Výmaru,kde pak žila se svojí rodinou ve městě Ludwigsburg.Tábor tady opustila a uklidila se do civilního života. Její pohodlný život naštěstí netrval dlouho, byla zatčena 30.června 1945 a v roce 1947, za své zločiny odouzena na doživotí. Tento trest jí ale byl změněn na pouhé čtyři roky, protože soud zpochybňoval pravdivost údajů o její činnosti.
Po dvou letech trestu šla Ilse Koch znovu před soud - tentorát byla obviněna z vraždění německých státních příslušníků. Usvědčení z těchto zločinů jí přineslo další doživotní rozsudek, který již změněn nebyl. Ilse Koch tedy zbytek života strávila ve vězení, kde 1. září roku 1967 ve svých šedesáti letech spáchala sebevraždu.

Když američtí vojáci Ilse Koch zatýkali, prý se divili. Čekali totiž, že se setkají na první pohled s krvelačnou bestií, a docela je překvapilo, že před nimi stojí normálně vypadající civilistka.

Její manýry

Ilsa brzy převzala manýry svého muže a zdálo se, že jí přinášejí sexuální uspokojení. Mezi vězni chodila s rozhalenou blůzou, hladila si prsa a trestala každého, kdo se na ni podíval. Těhotné ženy nechávala trhat psy a z nudy jednou například postřílela čtyřiadvacet vězňů. Sbírala kůži tetovaných mužů a po vzoru jihoamerických indiánů si dokonce nechávala sušit, zmenšovat a preparovat lidské hlavy. Stejně tak kromě ve sbírání hlav a dělásní stinítek lidské kůže se libovvala v rukavicích a vkabelkách z liské kůže.
Zatímco si Ilsa jako sadistická nymfomanka užívala s vězni, její muž kradl zlato a cennosti.
Byla proslulá svou mimořádnou brutalitou - vězně mlátila, střílela, mučila a podílela se i na selekcích u plynových komor. Svědci a svědkyně, kteří její "dozor" přežili, mluvili o tom, že Ilse Koch zabíjela s naprosto chladnou tváří.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/01/23/article-1127048-032900F5000005DC-198_224x423.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 milosav milosav | E-mail | 7. prosince 2014 v 19:29 | Reagovat

Schanim knížku. Je to masakr co se dělo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama