Letadlo

6. listopadu 2009 v 21:06 | Eliška |  Mučení
Mohlo by se na první pohled zdát, že píši o pyramidové hře zvané "letadlo". Připouštím, že je to nemorální okrádání obyčejných lidí, nicméně má do mučení daleko. Ne, řeč je o "věšení letadla" někdy také nazývaném "palestinské věšení". Na háky nebo na vodorovnou tyč upevněnou ve vzduchu se provazy s průvěsem přivázal mučený. Primární účinek gravitace nesla ramena - mučený obvykle do několika hodin vlivem strašné bolesti ztratil vědomí.

Nicméně ještě během plného vědomí byl takto pověšený chudák bez možnosti bránit se vystavován dalšímu utrpení - drásání, pálení, mrskání, řezání, sekání.
Tato technika je mezi mučiteli oblíbená dodnes. Mezinárodní agentura Amnesty International informovala, že hák připevněný ke stropu, který se využívá k tomuto letadlu, bývá součástí vyšetřovacích cel v Íránu a Turecku.
Středověk tuto původně starověkou čínskou metodu mučení upravil do podoby strappada (viz kapitola "Skřipec"). Pověšení za ramena v úhlu, kdy zatížení způsobovalo nesnesitelný tlak a při přetížení způsobeném třeba zatížením nohou závažím dokonce vykloubení.


http://muceni.7x.cz/image/14883530
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama