Waterboarding

6. listopadu 2009 v 21:17 | Eliška |  Mučení
Waterboarding se řadí mezi civilizovanější způsoby mučení (tedy mezi ty společností tolerované). Spočívá ve znehybnění oběti v pozici, kdy má nohy výše než hlavu, která je navíc přikryta kusem propustné látky. Na obličej se z výšky nalévá voda, což v oběti vyvolává intenzivní pocit topení.


Oběť nemůže dýchat a pohnout se. Tento reflex topení je tak silný, že se ho využívá při získávání informací od nepřátel (jak to s oblibou prezentují výzvědné složky USA).
Přestože se tato poměrně "nenásilná" technika používala již dříve (viz obrázek - waterboarding ve Vietnamu), definována byla až roku 2005 jistým pracovníkem CIA.

http://muceni.7x.cz/image/12114712

Waterboarding vzhledem k délce jeho trvání nezanechává tak hluboké stopy na psychice (především se jedná o zlomení osobního přesvědčení, že nebude vypovídat, ale o tom je přece každý výslech).

Průměrný člověk podle této teorie vydrží vzdorovat maximálně 14sec, poté se zlomí. Tento fakt dokazuje, jak je tato technika efektivní. Jestli je též morální a humánní, nemůže s jistotou tvrdit nikdo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama