Vegetarián a abstinent

6. prosince 2009 v 14:15 | Eliška |  Zajímavosti o Hitlerovi
Jistě jste už slyšeli o tom,že Hitler byl vegetarián a abstinent. Jen vyjímečně si dal sklenku něčeho kvalitního. Stejně tak to bylo i s masem. Do úst ho nevzal.
A proč? Hned vysvětlím.

Hitler - abstinent - Psal se rok 1905 a mlady Hitler právě dokončil pololetí 4.ročníku reálného gymnázia. Spolu se svými spolužáky se to rozhodl nějak oslavit. A samozřejmě jak jinak než alkoholem. Krapet přiopilý Hitler potřeboval na záchod a tak použil své vysvědčení. Pro opilého je velmi snadné splést si toaletní papír s vysvědčením.
Jenže když se mělo vysvědčení odevzdávat,nastal problém. U ředitele si musel obstarat duplikát,což pro něj znamenalo neskutečnou potupu. Sám to hodnotí slovy: "Bylo to zdrcující. To,co rektor vyslovil,ani nemohu vyprávět. Bylo to strašné. Svatě jsem přísahal,že už nikdy v životě nebudu pít." To taky splnil. Alkoholu už se do konce života nedotkl.

Hitler - vegetarián - Stalo se to v roce smrti mladé Hitlerovy milenky a nevlastní neteře Geli. Den před její smrtí se s ní Hitler strašlivě pohádal a odešel. Druhý den ji našli mrtvou. Kdykoli pak Hitler měl jíst maso,vždy odmítal se slovy,že mu to připomíná mrtvé tělo Geli.Jedinou vyjímku měli játrové knedlíčky,na kterých si rád pochutnal.
Její smrt však pro Hitlera byla velkou ránou. Dokonce pomýšlel i na ukončení své politické kariéry. Himmler mu to ale rozmluvil. Kdo ví,jak by to dopadlo,kdyby se mu to nepovedlo...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama