Další zajímavé mučení

30. dubna 2010 v 14:59 | Eliška |  Mučení
Když přišlo na mučení, vyznačovali se Číňané vždy mimořádnou představivostí. Mnichy, kteří porušili své sliby, trestali tím, že jim propálili díru v krku a tou protáhli kovový řetěz. Poté přinutili nešťastného mnicha procházet ulicemi a svůj nový piercing táhnout za sebou. Pokud řetěz nadzvedl, aby si alespoň na kratičkou chvíli odpočinul od mučivé bolesti, zbičovali ho.

Ve Francii používali při mučení lidí zvířata. Zasypali chodidlo oběti solí a pak přivedli kozy, aby je dočista olízaly. Bylo to kvůli tomu, že kozí jazyk je mimořádně hrubý, takže nakonec z nohy té nešťastné osoby sedřel kůži. Sůl byla aplikována v pravidelných intervalech.

Když byli za Francouzské revoluce aristokrati zkráceni o hlavu, bylo jejich maso používáno na vázání knih, přestože dost rychle hnilo. A umělci zachytávali kolem gilotiny krev, kterou používali jako náhražku barvy při vytváření svých mistrovských děl. Některá muzea ve Francii dnes tyto krvavé malby představují. Tato móda přetrvala až do 19. století, kdy Charles Dickens vlastnil knižní záložku vzrobenou z kůže Williama Burkea, masového vraha, který byl popraven roku 1829.


Oblíbeným způsobem Jindřicha VII., jak potrestat traviče, bylo uvařit je zaživa. První oběť této popravy se stal mistr kuchař, který do jednoho ze svých pokrmů přidal rostlinu vyvolávající průjem. Dva stolovníci zemřeli a Jindřich VII. přikázal, aby kuchaře uvařili v jeho vlastním kotly.

Poté co ho přivázali ke stromu, nastřileli do něho šípy a pak ho rozřezali a vyňali mu plíce, zakončili Vikingové svou krvavou vraždu anglického krále Edmunda tím, že mu odsekli hlavu.

Angličané používali mučící nástroj zvaný pyskové kleště. Byla to tyč s malým okem na jednom konci, do kterého se vložil horní ret oběti. Utáhli je kolem rty a kroutili tyčí tak, aby vytahovali ret do všech možných nepřirozených směrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama