Herta Oberheuser

30. dubna 2010 v 11:17 | Eliška |  Lékaři
Herta Oberheuser (15. května 1911 v Kolíně nad Rýnem, Německo - 24. ledna 1978 v Linz am Rhein, Německo) byla lékařka v koncentračním táboře Ravensbrück od roku 1940 až do roku 1943.
Jako jediná žena byla souzena v tzv. Doktorském procese.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Herta_Oberheuser.jpg


Herta vystudovala a složila maturitu roku 1931 v Düsseldorfu,následně šla studovat medicínu,kdy 1937 dostala doktorát.
Oberheuseřina rodina na tom nebyla finančně dobře, takže Herta si musela financovat sama veškoré studium. Po ukončení studia získala své první místo v Düsseldorf.
V roce 1940 v novinách objevila inzerát,že se hledá lékařka pro léčení nevzdělaných lidí v táboře. Herta podala žádost a po krátkém školení nastoupila a začalo její řádění.

http://image.absoluteastronomy.com/images/encyclopediaimages/h/he/herta_oberheuser.jpg

Pracovala tam pod vedením Dr. Karla a dohledem Dr. Gebhardta,s kterými se účastnila hrůznéch lékařských experimentů, které prováděli na 86 ženách, 74 z nich byly polské politické vězenkyně v táboře.
Oberheuser vraždila zdravé dětí olejem a evipanovou injekcí, pak odstranila jejich končetiny a životně důležité orgány.Vše za plného vědomí oběti,kdy umírání mohlo trvat až 5 minut. Využívala i záměrné zranování obětí. Aby simulovala některá zranění německých vojáků,sypala některé předměty, jako je dřevo, rezavé hřebíky, úlomky skla, špínu nebo piliny, do rány. Někdy rány infikovala bakteriemi.
Byla obžalována po konci války v tzv. Doktorském procese k 20 letům vězení. Během soudu prohlásila,že zabity byly ženy pouze polské národnosti a že všechny byly nevyléčitelné.
V dubnu 1952 byla propuštěna za dobré chování a poté začala působit jako domácí lékařka v městě Stocksee v Německu. V roce 1956 přišla o místo,když ji její bývalý pacient poznal. O licenci léčit přišla v roce 1958.

http://www.gesch.med.uni-erlangen.de/gewissen/ausstell/gas/_bild/aufsatz_25.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama