Hitlerova fena Blondi

4. července 2010 v 15:24 | LuKe |  Hitler a jeho život, ženy...
Blondi (Blonda) byla fena německého ovčáka, kterou dostal Hitler v roce 1941 jako dar od svého přítele Martina Bormana. Blondi údajně pocházela z tehdy vyhlášené chovatelské stanice psů ve slezských Kravařích. Blondi zůstala s Hitlerem dokonce i po přesunu do podzemního bunkru v lednu 1945. Na přelomu března a dubna měla 5 štěnátek. Jedno z nich pojmenoval 'WOLF', což byla jeho oblíbená přezdívka. Další ze štěňátek dostala sestra Evy Braunové - Gretl.
Hitler, Eva, Blondi

Podle všeho Hitler miloval Blondi tak, že jí nechával spát ve své posteli v bunku, ale to se nelíbilo Evě Braunové, která měla raději své dva skotské teriéry (Negus a Stasi). Hitlerova sekretářka Traudl Junge tvrdila, že Eva fenu Blondi nesnášela a nebylo výjimkou, že do ní kopala.


V květnu 1942 koupil Hitler další fenu německého ovčáka - Bellu - aby měla Blondi společnost.

Jako voják v první světové válce choval Hitler velkou lásku k zbloudilému bílému bull teriéru se jménem Fuchsl a byl nešťastný, když ho ztratil. Poté, v roce 1921, měl německého ovčáka Prinz. Během své chudoby se Prinze musel zbavit, ale ten dokázal utéct a vrátit se k Hitlerovi. Od té doby nedal Hitler na ovčáckou oddanost a loajalitu dopustit. Následně měl ještě ovčáka jménem Muckl.

Před Blondi, měl také dvě feny německého ovčáka. Fena (*1926) i její štěně (*1930) se jmenovaly obě Blonda, ale na některých fotkách jsou nesprávně pojmenovávány jako Blondi.

Psi jako byla Blondi, byli v Německu za Třetí říše brány jako módní doplněk.

SMRT BLONDI
Než spáchal Hitler sebevraždu 30. dubna 1945, nařídil lékaři Wernerovi Haase otestovat sebevražedné pilulky na Blondi, protože se obával, nepravosti pilulek. Podle očitých svědků a zpráv, které zpracoval Joseph Stalin, Hitlerův psovod Fritz Tornow, vzal i štěňátka Blondi z náručí Goebbelsových dětí, které si s nimi hrály a zastřelil je na zahradě bunkru. Pak zabil i oba psy Braunové a své vlastní jezevčíky pomocí smrtící injekce. Tornow byl později zajat spojenci. Hitlerova zdravotní sestra, Erna Flegel, řekla v roce 2005, že smrt Blondi zasáhla lidi mnohem více než sebevražda Evy Braunové. Když skončila bitva o Berlín, tělo feny, i jedno z jejích štěňat, bylo exhumováno a vyfoceno Sověty. Co se stalo s ostatními čtyřmi nikdo neví.

Z knihy In Hitler's Bunker: A Boy Soldier's Eyewitness Account of the Führer's Last Days, stránka 169, popisuje Armin D. Lehmann smrt Blondi:

'To odpoledne svolal Hitler profesora Wernera Haase z nouzové nemocnice do bunkru, aby zahájil fázi generální zkoušky své vlastní sebevraždy. Hitler už dlouho nedůvěřoval SS a chtěl ujištění, že jed, který mu poskytl lékař SS Ludwig Stumpfegger skutečně fungoval. Morčetem zvolené pro tento experiment byl jeho miláček, fena německého ovčáka, Blondi. Pes byl veden k východu z toalet k čekárně na úpatí schodiště do horního zábobní Hitlerovým psovodem, seržantem Fritzem Tornowem. Uvnitř Tornow nuceně otevřel Blondi tlamu a rozdrtil kleštěmi kapsle s jedem, jak Haase sledoval. Pes se zhroutil na zem a okamžitě se ani nepohnul. Tornow byl viditelně vzrušený. Hitler se na tu scénu nebyl schopen podívat sám. Nicméně po chvíli vstoupil do místnosti, uviděl svůj budoucí osud a beze slova odešel. Tornow byl dále pověřen zabít štěňata Blondi. Goebbelsovi děti byly pochopitelně naštvané, když jim jejich rozverné malé hračky odebral. Tornow šel s nimi až do zahrady, kde je usmrtil společně s několika dalšími zvířaty. Později Hitler ve spodním bunkru poděkoval zdravotnickému personálu. Profesor Schenck píše ve svých pamětech, že jedna ze sester se poté stala histerická.'

Adolf Hitler se svým oblíbeným psem

Adolf Hitler se svým oblíbeným psem
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama