Rudolf Höß - Velitelem v Osvětimi

23. září 2010 v 18:10 | Eliška |  Knihy
Autobiografické zápisky velitele vyhlazovacího koncentračního tábora v Osvětimi Rudolfa Höße jsou psychologickým dokumentem exemplárního historického významu. Odkrývají pozadí rozvratu morálních a duchovních hodnot, kterému v Hitlerově a Himmlerově Německu podléhal bezpočet ctižádostivých lidí oddaně vyznávajících režim. Tyto paměti psané po válce v polském vězení jsou poučné i z obecnějšího hlediska, neboť vypovídají mnohé o ustrojení fanatického služebníka kteréhokoli totalitního režimu; na významu kromě toho nabývají právě v době, kdy se v Evropě šíří popírání holocaustu a bují extremistické organizace.

Můj názor: Tato kniha je pro mě velmi cenná. Můžeme zde nahlížet na myšlení jednoho z nejmocnejších mužů nad vládou nejhoršího tábora. Samozřejmě se sám sebé snaží ospravedlnit,ale nevyhýbá se i kritice své osoby. Ale vše je psané tak,že člověk má pocit,že opravdu, on byl jen vykonavatelem vůle,on za nic nemohl. Proto je dobré přečíst si úvod,aby člověk nebyl ovlivněn víc,než je zdrávo.
Přesto je tohleto kniha opravdu dobrá. Dobře napsaná. Navíc,k mému potěšení,je tam několikrát zmíněno o další dílo,které jsem četla a to Smrt je mým řemeslem.
Pro ty,co se zajímají o Dějiny koncentračních táborů,jako dělané.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama